směsi  látek

 
 
Při používání 100% bavlny k výrobě uniforem, museli řešit vojáci dva hlavní problémy. První byl ten, že látka uniformy se velmi mačkala a musela se škrobit. Druhý problém byl ten, že uniformy vyrobené z čisté bavlny byly při intenzivnějším používání a čištění náchylné k blednutí zelené barvy či kamufláže a celkovému opotřebení tkaniny jako takové.
 
 
Proto se v roce 1975 poprvé objevuje látka, která tyto problémy měla eliminovat. Nová tkanina byla použita na OG-507 Utility Uniform a složení látky bylo z 50% Polyester a z 50% Cotton. Tato směs látky byla mnohem odolnější jak při udržení si stálých barev, tak v mechanických zátěžových testech. Také zde poprvé odpadlo do té doby nutné škrobení. Látka měla název " Dura Press ".
 
V roce 1981 přišly do oběhu první BDU a ty už byly vyráběny ze směsi NYCO 50% Nylon 50% Cotton. Z této směsi se do dnešní doby - 2014, vyrábějí až na výjimky všechny generace standartních uniforem.
 
Další moderní směsí tkanin je nehořlavá směs, která se používá na uniformy, které mohou být vystaveny přímému ohni a nese označení Flame Resistant. Jde o směs 65% FR Rayon 25% Para Aramid 10% Nylon.